Producenci

Alternatory

Alternatory samochodowe

Dużo osób wie, czym  czym jest i do czego w pojeździe służy akumulator. Hasło „alternator” zawiera w sobie jednak już znacznie więcej tajemnicy. Z natury jest to urządzenie wyjątkowo proste.
Pierwsze urządzenie tego typu skonstruował i opatentował Nikola Tesla – już w 1891 roku. Od tego czasu zmieniły się szczegóły wpływające na jego efektywność, jednak budowa alternatora pozostała ta sama. Tak samo jak cel, którym jest zamiana energii mechanicznej w prąd, który wykorzystywany jest do bieżącego zasilania osprzętu w samochodzie oraz doładowywania akumulatora.
Co do wytrzymałości alternatora samochodowego nie ma reguły. Wiele zależy tu od producenta i zastosowanych przez niego rozwiązań. Znaczenia ma również dokładne umiejscowienie urządzenia – zbyt niskie może na przykład powodować, że do alternatora szybko przenikał będzie brud, który przyczyni się do znacznie szybszego zużycia. Niektórzy kierowcy w ogóle nie doświadczają problemów z alternatorem, a niektórzy muszą się mierzyć z nimi już po stu kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów.

Uszkodzony alternator samochodowy możemy rozpoznać po świecącej się na desce rozdzielczej kontrolkce opisywanej jako „problem z ładowaniem akumulatora”. Zapalenie jej oznacza, że napięcie podawane do akumulatora – za które odpowiada właśnie alternator – jest niewłaściwe. Należy pamiętać, że uszkodzony alternator samochodowy oznacza przerwę w dostawie prądu do instalacji elektrycznej samochodu, a co za tym idzie, możliwość rozładowania akumulatora do 0, co doprowadzi do braku możliwości ponownego uruchomienia pojazdu.     

Jest 32404 produktów.

Pokazano 1-20 z 32404 pozycji
To top

Zarejestruj się

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło